Nepochybuj o svojej dokonalosti

Už vo chvíli narodenia sme dokonalí. Ako semienko stromu máme všetko, čo potrebujeme pre svoj ďalší, jedinečný život. Impulzom napredovať nás neustále napĺňa záhadná životná sila, ktorá pôsobí, že nám pulzuje krv, že dýchame, že nám rastú vlasy, nechty, a podobne. Len vďaka nej zo semienka vyrastie napokon neuveriteľný košatý strom.

babaci by Mnk

Sebe, tak ako sme prišli, môžeme dôverovať dokonale. Prekážky prichádzajú zvonku. Problém nastáva vtedy, keď k tejto bezchybnej skutočnosti začne pridávať svoje “vylepšenia” človek. Vyhnúť mnohým problémom sa dá, ak ostaneme v kontakte so silou Života, ak jej dáme viac sluchu a dôvery, než “hrdým výtvorom svojho rozumu” a nenecháme si celkom rozptýliť túto svoju pozornosť. Ak pomôžeme svojim krpcom rásť ako slnko a dážď tomu stromu.. Pozrite na svoje deťúšiky – čisté a dokonalé sú! Na nich predsa nie je čo vylepšovať. Len ľúbiť a dať dobrý príklad. Podľa toho, čo vidíme v prírode, sila Života je geniálna a dobrá. Je všadeprítomná a všetko vie. Pre velikánov ľudstva vždy bola a je inšpiráciou. Práve preto najlepšie, čo môžeme urobiť, je načúvať jej. Tomuto pomáha napríklad aj meditácia.

Určite treba svet skúmať a vychutnávať si, čokoľvek nás zaujme z jeho ponuky. A zároveň ostať istým spôsobom uvoľnený, pokojný, aby sa nič nestalo prioritou odpútavajúcou nás od života samotného, aby sme sa neupli k ničomu, čo by nás napĺňalo strachom, že o to prídeme. Treba popri tom tiež sledovať, či si aj ostatní vychutnávajú. Vraví sa tomu ohľaduplnosť a súcit. Čím aktívnejšie im k tomu prispejeme, tým viac si užívame svoju cestu.

(Krásnu fotku urobil Manik)

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s