Pečieme jednoduchý chlebík

Je to radosť urobiť si vlastný chlebík a vedieť, čo v ňom je! Tento recept je ľahký ako praženica alebo palacinky. Ani času nezaberie samotná práca o moc viac.

svetla

Dogotky – chutné nekvasené ražné pečivo
Až neuveriteľne rýchla a jednoduchá príprava s výsledkom vysoko nad očakávanie.

dogotky kvaskove

kváskové dogotky

Čo k tomu treba?

  1. Cca ½ kg celozrnnej múky – základný recept je z ražnej, ale smelo skúšajte aj pšeničnú, či špaldovú alebo pomiešajte spolu. Môžete pridať, čo vám napadne – semienka, bylinky, korenie.. S prídavkom cca 25% pšena, pohánky, či ryže bude chlebík o niečo ľahšie stráviteľný. Ak pridáte kvások *, droždie, alebo sódu bikarbónu, chlebík narastie, bude mäkší a bude sa ľahšie hrýzť. Ale fakt netreba.
  2. Pol lyžičky mletej rasce a pol lyžičky morskej soli, pridáme vodu a všetko spolu dobre premiešame varechou alebo tupým príborovým nožom, aby sme dostali redšie cesto. Necháme ho aspoň pol dňa alebo cez noc postáť, aby prešlo trochu fermentáciou a bolo ľahšie stráviteľné a odbúrala sa tiež kyselina fytová, ktorá sťažuje napríklad vstrebávanie železa, vápnika a zinku.

Ešte raz premiešame a na vymastený plech kladieme polievkovou lyžicou podlhovasté “krajce” hrubé asi 1 cm. Hustota cesta by mala byť taká, aby sa nám placky príliš neroztekali. Pečieme v dobre vyhriatej rúre ½ hodiny. Najlepšie sú čerstvé, ale po vychladení a 1/2-dňovom obsušení vydržia v chladničke v dóze či v mikroténovom vrecku aj týždeň.

dogotky prve

prvé pokusy

Musím sa priznať, že to, čo vidíte na fotkách celkom hore, je výsledkom mojej improvizácie. Bolo mi ľúto nevyužitého miesta na plechu a tak som nalial zmes na celú plochu a po upečení chlebík nakrájal na krásne obdĺžniky, ktoré robia v krabičke vážny dojem poriadku, akoby to bol nakrájaný bochník.. ;o)

* Ak necháte cesto postáť v teple celý deň, napríklad pri radiátore, vznikne vám ražný kvások priamo pred nosom. Takto vyzreté cesto nechám naliate na plechu pred pečením ešte 3-4 hodiny narásť. A lepší výsledok už si ani neviem predstaviť! Aby som kvások nemusel pestovať vždy nanovo, odkladám si z vyzretého cesta 3 lyžice v čistom zavretom pohári do chladničky. Pred prípravou ho len rozmnožím, tu je návod a zase 3 lyžice odložím.

Za tento tip ďakujem kamošovi Romanovi Bezákovi, ktorý mi je inšpiráciou v cvičení jogy, krásne kreslí a je majstrom interiérového dizajnu.

Inak pre ďalšie, aj základné rozumy ohľadom pečenia chutných pecníkov odporúčam preštudovať stránky cice maškrtnice. A hlavne skúšať každý týždeň.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s