Čo sa stane, keď zavrieš oči?

Prečo zavrieť oči?

  • zistíš ako pracuje myseľ
  • spoznávaš sám seba
  • vynoria sa ti odpovede, ktoré ani nečakáš

Ak je táto téma pre teba nová, čítaj veľmi, veľmi pomaly, premýšľaj.

woman-506120

Zavri oči a utíš myšlienky. Nazeraj do seba a pýtaj sa “Kto som?”, aby si spoznal svoju dušu. Azda nepochybuješ, že máš dušu? To je to, čo sa v tebe teší, čo miluje, čo sa dotýka prítomného okamihu života. Ešte si myslíš, že duša nie je dôležitá? Máš telo, myseľ a dušu.

Prečo duša?

1, Keby ľudia nemali kontakt s dušou, nevzniklo by žiadne umenie. Ani romány, ani obrazy, ani hudba, ani balet, ani básne..

2, Už len pre ten živý pocit bytia! Spoznávaš samého seba z celkom nového pohľadu. Zistíš, že nie si len meno, povolanie, majiteľ veci, manželka alebo obľúbený kamarát. Pochopíš, že toto nie sú dôležité pojmy. Tu ide o “login” na seba samého, na svoju podstatu. Získavaš nadhľad a ujasňuje sa ti, odkiaľ ideš, prečo a najmä, kam.

3, Keď človek zapojí dušu, rozhovor s iným človekom sa dostáva do nečakaných hĺbok a šírok. Pripojíš sa priamo “k životu”. Nezažiješ – nepochopíš. Druhí to pocítia tiež.

4, Ak necháš svoju dušu hovoriť, otvorí sa ti celkom nové vnímanie a začneš lepšie chápať druhých ľudí. Tolerancia, súcit, vypočuť iného so záujmom otvára ti nový svet.

5, Ak niekto hľadá cestu k Bohu, nejde to inak. Neurobí to za neho kazateľ, ani mu to nedá kniha, ktorú by čítal ráno aj večer. Iba živá skúsenosť. K tomuto sa vrátime neskôr. Pretože “všetko je inak”.

Všetky tieto “zázraky” sa môžu diať samozrejme spontánne, lenže ak si ich uvedomujeme, tak precítením a najmä precítením vďačnosti za ne, ich znásobujeme. Ešte zopár myšlienok, ak ťa to zaujalo.. To už bude trochu viac do hĺbky. Ak sa zoznámiš so svojou dušou, čakajú ťa nasledovné objavy:

  • začneš vidieť to, čo si predtým nevidel a počuť, čo si predtým nepočul
  • začneš brať život ako svet neobmedzených možností
  • začne ti záležať na tom, čím sa kŕmiš – jedlo, pitie, médiá aj ľudia, s ktorými tráviš čas
  • čoraz častejšie budeš žasnúť nad tým, čo nové sa ešte môžeš naučiť, lebo veď vlastne “nič nevieš”
  • budeš ohromený schopnosťami, ktoré začneš odhaľovať v sebe a najmä svojou vnútornou silou

Dá sa ísť ešte hlbšie, avšak nateraz určite stačí.

Zavri teda oči a utíš myšlienky. Nazeraj do seba a pýtaj sa “Kto som?”, aby si spoznal svoju dušu. Fú, rozbúšilo sa mi srdce..

*

P.S.: A vlastne som vôbec nespomenul jeden silný zážitok, ktorý sa mi tam vo vnútri deje opakovane hneď od prvého takého sedenia, keď som ani nevedel, čo robím. Iba som sediac na posteli zavrel oči. Nože, napíšte to niekto do komentára za mňa.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s