Nepredbiehajte sa

Uf, každý deň nám prináša starosti aj radosti. Tak to popisujeme väčšinou. Niekto hlása, že sami si tvoríme svoj život, že všetko máme v rukách, neverí na osud. Ako je to teda? Na polovicu?

slimaaciky

Mne sa pozdáva verzia, že život prináša situácie a na nás je rozhodnúť sa, ako ďalej. Ako v škole na cvičeniach. Ak nevieme výsledky pokusov vyhodnotiť, nič sme sa nenaučili. Verím tomu, že život, aj evolúcia v prírode to potvrdzuje, sa odvíja na princípe rastu. Život má nepochopiteľnú inteligenciu a preto prináša tie situácie.

My sami, každý jeden, sme tiež taká “prinesená situácia” pre seba aj pre iných a zároveň sa máme rozhodnúť, čo so sebou ďalej. Každý deň. A že to nie je jednoduché, ukazuje každý z nás každý deň. Márnime svoj čas, užívame si, flákame sa, snažíme sa, zlyhávame, trápime sa, vyčítame si, opakujeme chyby, ničíme, tvoríme, oslavujeme “úspechy”..

Spokojnosť je cieľ za všetkými našimi cieľmi, čítal som, a to sa mi pozdáva. Spokojnosť je vedieť, že som dnes urobil všetko, čo som mohol. A s vďakou sa teším na ďalšiu cestu plnú výziev, ktoré ma posilnia.

Môžu byť všetci spokojní? Mohli by, keby sa nepredbiehali, potvory. Boli by, keby vedeli, že práve to, čo majú, majú dnes mať. A nič viac. Tak by sme sa netrápili. Pekne by sme sa hneď od rána posnažili, aby všetko podľa princípu života rástlo. Nikomu by neubudlo. Ani vtedy, keď jabloň zarodí, nikomu neubúda. Život podporuje rast. Prijímali by sme život, rástli by sme a tvorili by sme si svoj osud pekne v rámci celku. Koniec básne.. ; )  BB

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s