Obavy hneď ráno?

To je sila, robím svoje kroky s obavami akoby som bol jasnovidec! Hneď ráno sa tlačia do hlavy, potvory! Vidím, čo všetko mi hrozí a najhoršie je, že to aj patrične prežívam. Nuž, dlho som ich kŕmil, tak si žijú.

Ale človek, keď hľadá, na kadečo aj príde. Napríklad zmeny programov v mysli. Ja už veľmi dlhý čas idem všade so zvedavosťou, čo tam nájdem, čo zaujímavé je tam pre mňa nachystané. Predsa až vtedy, keď tam prídem, zistím, v akej sa ocitnem situácii a len podľa toho sa môžem správne rozhodnúť, ako ďalej. Pestujem určitú odovzdanosť dianiu. A mám, samozrejme, aj svoje sny a vízie, ktoré ma ťahajú dopredu.

adams_profile

Pýtam sa hneď od rána: “Kde ma chceš dnes mať, kam ma pošleš, drahý život?”. Niečo som si aj naplánoval. Takže pripravujem si svižne všetko, čo dnes budem určite potrebovať – šaty, raňajky a nástroje – a vychutnávam si vzrušujúci pocit z cesty do neznáma. Navyše, moc sa teším a som veľmi vďačný, pretože mi je jasné, že tá cesta je naplánovaná pre moje najväčšie dobro. Som chránený. A keďže som nepochybne pripravený na všetko, čo príde, každý svoj krok robím ZVEDAVO, s NADŠENÍM a s VĎAKOU v túžbe RÁSŤ. To je dobrodružstvo!

A keď sa občas niečo nepodarí, zamyslím sa, čím som si k tomu “pomohol”. Ale najmä ma vyslobodí myšlienka: “Neprišiel som sem na to, aby som sa gniavil kvôli dačomu, čo nevyšlo, idem ďalej!”. Keď sa nám nedarí, je to preto, že sa “šprajcujeme”, nenačúvame životu a nasilu chceme veci iba podľa seba. Nedarí sa nám, pretože nevnímame realitu, o čom je pre nás práve teraz, žijeme v očakávaniach, ktoré nezodpovedajú tomu, čo sme si doteraz pripravili. Že? A žijeme tiež v obavách, ktoré ako som niekde čítal, sa v cca 80% prípadov nenaplnia! Ako teda vyzerá ODOVZDANOSŤ v praxi?

Pripravil som svoje výrobky na jarmok, starostlivo, najlepšie ako som vedel. Idem teda tam. Zbytočne by som sníval a očakával krásny predaj. A zbytočne by som sa obával, že sa deň nevydarí alebo že ma okradnú. Až na trhu sa ukáže, koľko príde ľudí, koľkí sa zastavia a koľkí z nich kúpia. Tento jarmok môže byť celkom iný ako bol ten minulý. Ja sa len teším a som vďačný, že môžem robiť svoju prácu a že moje výrobky sú na úžitok mnohým ľuďom.

Pretože život podporuje môj neustály rast rovnako ako rast každej rastliny a každého živého tvora na Zemi, nemám dôvod niečoho sa obávať. Kráčam dopredu zvedavo a vďačne.

Jeden veľmi známy vodca nadnárodného IT biznisu nedávno napísal “V podnikaní hrá úlohu vždy aj určitá dávka šťastia, náhody”. Takú duchovnú myšlienku som od neho nečakal. Verejne uznal vyššiu moc. To sa vo svete ega málokto odváži. Pravdaže je to tak! Len naše smiešne ego si namýšľa, že môže mať všetko pod kontrolou. Nevravím, že je nám osud komplet daný, nič nie je čierne alebo biele. Ale život je tou hlavnou tvorivou silou, s ktorou spolupracujeme – čím viac, tým lepšie. Počuli ste už, ako profesor Morse vynašiel telegraf? O tom zas nabudúce..

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s