Ako odhaliť skryté zásoby svojej energie?

Príčina, pre ktorú ľudia v práci (a kdekoľvek inde v živote) vynikajú, nie je to, čo by ste čakali. Nie je to IQ, ani vysoká škola, ani rodina, kde ste vyrastali. Nie je to dokonca ani počet dosiahnutých úspechov. Oveľa viac, než hocičo, je to úroveň vašej energie. Energia je kľúčová pre úspech.

Najúspešnejší chlapík, ktorého som liečil – niekto, kto v podstate riadi zábavný biznis v Los Angeles – chodil do školy, o ktorej som nikdy nepočul. Nikdy si nemyslel, že je bystrý a trpel miliónmi blokov. Ale pretože tento chlapík má viac energie, než my ostatní, urobí pred raňajkami viac, než väčšina z nás za týždeň.

Phil and Barry

Barry Michels je americký psychológ, spoluautor svetového bestselleru Nástroje a ďalších kníh. Spolu s kolegom Philom Stutzom sú dobre známymi a veľmi vyhľadávanými poradcami a terapeutmi medzi spisovateľmi, hercami a ďalšími kreatívnymi osobnosťami v Hollywoode. Sú tiež autormi programu na sprístupnenie tvorivého potenciálu podvedomia.

Ako terapeut som chcel prísť na to, ako pomôcť iným pacientom zvýšiť ich energiu, aby mohli nielen zvládať životné výzvy, ale aby vykročili za tým, po čom vždy túžili, či už v práci alebo inde v živote. Čo som objavil, je veľmi prekvapujúce. Svoju energiu môžete tvoriť pomocou drobností, o ktorých si myslíte, že na ne nemáte sily.

Na konci pracovného dňa, namiesto, aby ste sa vyhli náročnému e-mailu alebo telefonátu, vybavte ho. Keď prídete domov, namiesto úniku k televízii, hrajte sa s deťmi a debatujte s partnerom. Ak žijete sami a zvyčajne si jedlo donesiete, uvarte si niečo.

Ak robíte veci, na ktoré sa necítite, objavujete v sebe skryté zásoby energie. A čím viac sa váš energetický systém rozširuje, tým ste vo všetkých oblastiach svojho života úspešnejší – v práci, doma, v komunite atď.

Predpokladáme, že naša energia má hranice. Ak začneme deň s 10 jednotkami energie a 9 minieme v práci, domov ideme s pocitom posledných síl. Ale pravdou je, že máme nekonečné množstvo energie. Vyzývam ľudí, aby to vyskúšali. Robte veci, na ktoré si myslíte, že nemáte sily. Uvidíte, že väčšinou nájdete viac síl, než ste čakali. Míňaním energie získavate energie viac!

Zažil som to sám pred desiatkami rokov, keď som mal malé deti a prijímal som toľko pacientov, koľko sa dalo – niečo medzi 10 až 12 denne. Len si to predstavte, aké je to prijať toľko ľudí, ktorí sa vám celý deň sťažujú. Je to vyčerpávajúce. Vždy som sa cítil mizerne, pretože som chcel to najlepšie pre rodinu, podobne ako pre pacientov. Tak som sa rozhodol otestovať túto myšlienku nekonečnej energie. Rozhodol som sa vojsť dverami a správať sa, akoby som mal všetku tú nekonečnú energiu. Mal som 5 alebo 10 minút pocit, že hrám divadlo, ale potom to zrazu bolo úžasné – naozaj som mal viac síl!

Nevravím, že ľudia majú nekonečné množstvo fyzickej energie – po určitom čase si potrebujete oddýchnuť alebo pospať. Ale ako zistíte, či práve naozaj potrebujete spánok, alebo potrebujete siahnuť po nekonečnej energii, o ktorej vravím? Urobte si pokus.

Teraz mám 63 rokov a občas sa v priebehu dňa cítim unavený. Často však mám naplánované písanie, takže aby som overil, či som skutočne unavený, nastavím si budík na 10 minút a píšem, akoby na tom závisel môj život. Ak sa po 10 minútach stále cítim vyčerpaný, vypnem počítač a pospím si. Tak mi to vyhovuje. Čo však zisťujem je, že 70 až 80% času, kým prekonávam tú zábranu – len ochota skúsiť to – prináša mi viac energie z nevedomia a naozaj sa naplno pohrúžim do písania. Budík zazvoní a ja píšem ešte hodinu.

Najbližšie, až budete unavení, skúste to. Môžete to skombinovať s Vírom energie (článok v angličtine). Je to náš nástroj na prístup k nekonečnej energii. Budete prekvapení, koľko energie vo vás čaká na odhalenie.

Link k pôvodnému článku:

https://www.thetoolsbook.com/blog/accessing-your-hidden-reservoir-of-energy

Ďalší zdroj – rozhovor s Barrym. Ako v práci vynikať..

https://awesomeatyourjob.com/220-mastering-the-art-of-bouncing-back-with-barry-michels
Reklamy

2 thoughts on “Ako odhaliť skryté zásoby svojej energie?

  1. Zaujímavé. Začne písať a ak do desiatich minút nestratí energiu, naopak ešte dostane, píše ďalej. Podľa všetkého písanie je prepólovanie doterajších činnosti, teda slúži ako odpočinok. Prepólovaním činnosti si obyčajne odpočinieme. Ale bez odskúšania sú to len prázdne reči…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s