Spomienky z minulého života

Mal som 24 rokov, keď som si našiel ženu.
Videl som, že v prachu pri ceste rastú kvety. Nechápal som však, čo odo mňa žena potrebuje. Žasol som, aké sú kvety obetavé. Nedošlo mi vtedy, že vždy niečo dajú a niečo dostanú. Dajú to najlepšie, čo dokážu. Spolupracujú s ďalšími prvkami prírody na vytváraní bohatšieho života. Len tak, nezištne. Sú tak nastavené od prírody. Nemieša sa im do toho rozum. Nikomu nič nevyčítajú, ani búrke, ani slnku, ani koze.

20180923_135825

Nikdy som nevidel u svojich rodičov romantiku, skôr súťaž, kto z koho. Nemal mi kto poradiť. Nebol som vo vzťahoch skúsený. Pri prvých nezhodách s priateľkou mi niekto povedal, že život v páre je o kompromisoch. To ti neujasní vlastne nič. Netušil som, kde sú hranice kompromisov. Očarený záujmom peknej ženy dúfal som, že časom, až sa zohráme, naše súťaženie sa otupí. Neotupilo sa ani po dvoch deťoch. Pre každého z nás bol najdôležitejší vlastný názor.

Moja žena bola krásny kvet, ktorý netušil, že dávanie je najdôležitejšie. Rovnako, ako ja. Naše hlavy sa zameriavali najmä na vlastné očakávania. Niečo sme aj dávali, ale nebolo to nezištné. Vždy sme za to niečo čakali. Nenaplnené potreby boli pre nás “spravodlivým” dôvodom pre kritiku, výčitky, obviňovanie. Hádky každý deň.

Sledujem dnes ľudí, ktorí majú 23, 25 alebo 27 rokov a predstava, že zakladajú rodinu, ma takmer desí. Sú väčšinou zrelší, než sme boli v ich veku my, to je jasné, lenže tento krásny vek by mali využiť na ochutnávanie života. Mali by lepšie spoznať samých seba v súvislostiach dospelosti. Prečo sa vrhať z driny dospievania rovno do krútňavy rodinnej zodpovednosti?

Bardot Trintignant

Herci J. Trintignant a B. Bardot

Mal som 24 rokov. Vyrastal som vo svete, ktorý mi neumožnil, aby som spoznal seba a pravidlá zdravých vzťahov. Boli sme väzňami cudzích myšlienok.

Prepáč mi to všetko, žena moja bývalá.
Naše deti majú teraz toľko rokov, ako sme mali my, keď sme ich učili chodiť. Je úžasné sledovať ich, ako si vedú. Aj vďaka komplikovanému detstvu chápu vo svojom veku život oveľa lepšie. Sú viac “nad vecou”. Vlastne aj ja som vďaka tej histórii veľmi veľa pochopil a ďakujem ti za to. Všetko som odpustil.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s