O mne

Kde som sa tu vzal?   Teraz som skrátka tu, nedá sa inak.   Fotka je až dolu.

Povedal som si, že sa podelím o inšpiráciu. Ono ma to bavilo vždy. Keď som mal nejak 16 rokov, prepisoval som na otcovom písacom stroji rôzne múdrosti, najmä z východných filozofií a potom som ich rozdával kamarátom. Nedalo sa inak. Boli radi, aj Sven, aj Dáška. Veľmi som chcel, aby ľudia otvorili oči a objavili dobro. Lebo dobro je. Dobro nám robí dobre. Keď je dobra málo, neni dobre.

Potom, po nežnej revolúcii, po letákoch, som dlho neprepisoval nič. Čo sa mi podarilo nezabudnúť, hovoril som svojim deťom. S deťmi je to úžasné! Ako návštevníkom z inej planéty som im vysvetľoval, ako to u nás chodí. Gúľali krásnymi očkami a rozmýšľali. A potom, jedného dňa, začali ma citovať. To bol krásny pocit! Chcel som napísať knihu, kde by bolo všetko, čo som im chcel povedať, ale to bola priveľká úloha. Takže som sa zmieril s tým, že to, čo nestihnem, povie im život.

Nápady ma prepadávali vždy, avšak len nedávno som sa dozvedel z múdrostí starých majstrov, že vymýšľať a písať treba zámerne a každý deň. Vraj sa tým posilňujú “tvorivé svaly” a to sa zíde. Super! A ja som pravidelne upokojoval svoju ženu, že “neboj, ja to len vysypem z hlavy na papier a odložím do šanónu”. Bála sa, že budem každý nový nápad hneď rozbiehať. Teraz píšem skoro každé ráno. Nápady rozdávam. Či ich príjemca použije, to už je na ňom. Ja posilňujem. A popri tom zbieram postrehy.

Mám ešte zopár zámerov na uskutočnenie. Hovoria o tom aj články tejto stránky. Pozývam teda, skúmajme, rozmýšľajme, píšme, debatujme, meditujme, rozvíjajme sa, pomáhajme si, rozdávajme dobro, pečme a chrumkajme chutný chlebík..

baking

pečenie je jednoduchá radosť

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s